جوملا چیست؟

محبوبیت و سودمندی آن در دهه اخیر به حدی است که جوملا! در حال حاضر یکی از بالاترین رتبه های CMS منبع باز در سرتاسر جهان محسوب می شود. از زمان تأسیس آن از CSS Mambo ، طی ده سال گذشته به علاوه ، آنقدر پیشرفت کرده است که جای تعجب نیست که جایزه های زیادی در بچه گربه آن وجود دارد و هنوز هم شمارش می شود.

به طور خاص ، اگر در زمینه توسعه وب هستید ، صرف نظر از فناوری که با آن سرو کار دارید ، دور از کلمه جوملا غیرممکن است! اگر چنین است ، من مطمئن هستم که شما به سیاره دیگری تعلق دارید! ممکن است کمی طاقت فرسا به نظر برسد ، اما من می توانم به شما اطمینان دهم که اگر هنوز این کار را برای راه حل مدیریت محتوای بعدی خود انجام نداده اید ، چیزی بیش از ارزش دیدن است. در واقع ، این چیزی فراتر از CMS است - بعداً در این مقاله درباره جوملا بحث خواهیم کرد! قادر به.

در این مقاله ، ما کاملا درباره جوملا بحث خواهیم کرد! است و چگونه می تواند برای پروژه های تحت وب شما مفید باشد. با نگاهی اجمالی به CMS اولیه ، ویژگی های جوملا را مرور خواهیم کرد! در طول مقاله ، و در بخش آخر من چند منبع مفید با منابع را برای شما قرار می دهم.
CMS چیست؟

سیستم مدیریت محتوا که به آن CMS گفته می شود ، سیستمی است که به شما امکان می دهد اطلاعات را به راحتی و به طور مثر مدیریت کنید. این اطلاعات می تواند هر چیزی باشد ، خواه یک مقاله ساده باشد یا یک سیستم مدیریت پیچیده رسانه. هدف CMS ارائه گردش کار موثر است که وضعیت واضح موجودیت را در هر زمان مشخص نشان دهد. به زبان ساده ، این اجازه را می دهد تا اطلاعات از حالت های مختلف مانند پیش نویس ، بررسی ، ویرایش و انتشار عبور کند.

به طور خاص ، این کاربران غیر فنی هستند که دوست دارند چنین سیستمی در اختیار داشته باشند که به آنها امکان سازماندهی آسان محتوا را می دهد و کل روند را به جای شلوغ کردن ، شاد می کند. در هر برنامه تحت وب ، سه عملیات اساسی وجود دارد که بیشتر اوقات مدیران متوجه می شوند که آنها را روی هر موجودی انجام می دهند - افزودن ، ویرایش و حذف. و این همان چیزی است که CMS برای آن طراحی شده است. این امکان را برای شما فراهم می کند که با تهیه یک ویرایشگر WYSIWYG ، ویرایش داخلی یا برخی از موارد خوب دیگر ، ایده این است که کل روند را بدون زحمت انجام دهید.

این فقط سازماندهی و مدیریت محتوا نیست ، بلکه چقدر در ارائه کنترل دسترسی دقیق به گروه های مختلف کاربران مهارت دارد ، که به عنوان یکی از ویژگی های برتر هر CMS در نظر گرفته می شود. بدیهی است که شما می خواهید مسئولیت ها را در نقش های مختلف مانند نویسنده ، ویراستار و ناشر تقسیم کنید. ارائه نسخه محتوا نیز موضوعی است که می خواهید به آن توجه داشته باشید زیرا به شما امکان می دهد مقالات را در صورت عدم پیش بینی مطابق انتظار به عقب برگردانید.

در ابتدایی ترین شکل ، گردش کار معمول هر سیستم مدیریت محتوا می تواند مانند موارد زیر باشد:

    نویسنده با ایجاد یک مقاله مکالمه را شروع می کند و وضعیت پیش فرض مقاله در این مقطع زمانی پیش نویس است. معمولاً چند مقاله تکرار طول می کشد تا مقاله از وضعیت پیش نویس به وضعیت بررسی تغییر یابد.
    به بازرسان اجازه دسترسی به تمام مقالاتی که برای تنظیم وضعیت تنظیم شده اند ، داده می شود. باز هم ، لازم است آگاهانه بازرسان تلاش کند تا آنها را مرور کرده و در صورت داشتن برخی از دستورالعمل های لازم برای تبدیل مقاله از وضعیت بررسی به وضعیت ویرایش ، آنها را به سردبیران بفرستد. البته اگر انتظار می رود از نویسنده بهبودی حاصل شود ، داور می تواند آنها را با ارسال نظرات مناسب به وضعیت پیش نویس بازگرداند.
    مرور همه مقاله ها در وضعیت ویرایش و زیبا سازی آنها با لمس های نهایی چیزی است که از مدیر ویرایش در برنامه روزمره آنها انتظار می رود. همچنین ، آنها وظیفه هل دادن مطالب از ویرایش به صف انتشار را دارند.
    سرانجام ، این وظیفه ناشر است که اطمینان حاصل کند که با تعیین زمان انتشار برای انتشار در جلوی صفحه ، محتوای نشسته در صف انتشار برخورد مناسبی داشته باشد.

به طور کلی ، آنچه در بالا ذکر کردیم یکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین موارد استفاده است که می توان به آن پایبند بود. ناگفته نماند که در دنیای واقعی شاهد گردش کارهای پیچیده تری خواهید بود که همراه با ویژگی های غنی مانند برچسب گذاری ، اشتراک گذاری اجتماعی و اظهارنظر است ، به ذکر چند مورد.

بنابراین ، این یک معرفی سریع و امیدوارم مفید از آنچه یک سیستم CMS می تواند داشته باشد ، است. از بخش بعدی به بعد ، ما به موضوع اصلی این مقاله ، جوملا! خواهیم پرداخت ، چیزی که من قول داده ام در طول این مقاله بررسی خواهیم کرد.
جوملا! - CMS برنده جایزه

از زمان تأسیس آن در سال 2005 ، جوملا! طی سالها تکامل یافته است و نتیجه نهایی یکی از قدرتمندترین و غنی از ویژگی CMS است که توسط میلیون ها کاربر بارگیری شده است. همانطور که می گویند ، این واقعاً یک CMS مبتنی بر جامعه است که توسط جامعه اداره می شود و برای آن است! برای هر پروژه منبع باز ، همانند جوملا! ، حمایت اعضای جامعه عامل مهمی در پایداری و پایداری پروژه است.

جوملا با استفاده از پرکاربردترین فن آوری های وب مانند PHP ، MySQL و Apache ساخته شده است. با گفتن این ، فقط به فن آوری های فوق الذکر محدود نمی شود - بلکه پشتیبانی می کند

[ بازدید : 10 ]

[ شنبه 22 شهريور 1399 ] 15:27 ] [ پارسیان میزبان ]

[ ]

گوگل تا آخر سال به دورکاری ادامه میدهد

شیوع کرونا باعث شد بسیاری از شرکت‌ها مانند گوگل تصمیم به دورکاری کارکنان خود بگیرند. حالا مدیرعامل گوگل و آلفابت، «ساندار پیچای» یک دید کلی از برنامه این شرکت برای بازگشت برخی کارکنان به سر کار ارائه کرده است.

گوگل از تاریخ ۱۶ تیر ماه برخی از دفاتر خود در شهرهای مختلف را بازگشایی خواهد کرد و امکان بازگشت شمار کمی از کارمندان که نیاز به محل کار فیزیکی دارند را فراهم می‌کند. این شرکت تصمیم گرفته کارکنان به صورت چرخشی در دفاتر حضور داشته باشند که این ایده باعث می‌شود تنها ۱۰ درصد از فضا اشغال شود.

در صورتی که این ایده با موفقیت روبه‌رو شود، گوگل این میزان را در شهریور ماه به ۳۰ درصد افزایش می‌دهد. به گفته پیچای، این اقدام حضور بیشتر کارکنان در دفاتر را در پی خواهد داشت، البته همچنان اولویت با افرادی خواهد بود که نیاز به حضور در محل کار فیزیکی دارند.

توییتر و فیسبوک امکان دورکاری دائمی را برای کارکنان خود فراهم کرده‌اند، اما مدیرعامل گوگل در بیانیه خود به صورت مستقیم به این موضوع اشاره‌ای نداشته و کارکنان علاقه‌مند به جابجایی را تشویق کرده که با مدیران خود صحبت کنند و دستورالعمل‌های مربوط به مالیات و پوشش خدمات بهداشتی را مورد بررسی قرار دهند.

پیچای در بیانیه خود پیش‌بینی کرده که گوگل در آینده انعطاف‌پذیری و انتخاب‌های بیشتری برای نحوه انجام کارها درنظر می‌گیرد. مدیرعامل این شرکت اعلام کرده:

«دفاتر ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان همکاری و اجتماع را فراهم می‌کنند، در حقیقت برخی از بزرگترین نوآوری‌های ما نتیجه ملاقات‌ها در دفتر بود و مسلما بسیاری از ما نمی‌خواهیم آن را از دست دهیم. در عین حال، ما با کارهای تقسیم شده میان کارکنان آشنایی خوبی داریم چرا که گوگل دفاتر زیادی در سراسر جهان دارد و پذیرای درس‌هایی هستیم که در این دوران یاد می‌گیریم.»

پیچای انتظار دارد که بخش بزرگی از کارکنان گوگل در سال جاری میلادی همچنان دورکار باقی بمانند و بیشتر وظایف خود را از خانه انجام دهند. این شرکت برای بهبود وضعیت کارکنان در خانه و کمک به آن‌ها، ۱۰۰۰ دلار هزینه برای خرید وسایل و تجهیزات اداری اختصاص داده است. در نهایت پیچای خبر از این داده که فضای فیزیکی دفاتر نسبت به گذشته متفاوت خواهد بود و این شرکت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدامات احتیاطی لازم را مدنظر قرار می‌دهد.

منبع

[ بازدید : 32 ]

[ چهارشنبه 7 خرداد 1399 ] 17:00 ] [ پارسیان میزبان ]

[ ]

راهنمای انتخاب نام دامنه

ما در‌این مقاله عملکرد داریم تا در مورد گزینش اسم دامنه مطلوب و ثبت دامنه به شمارا امداد کنیم :

1 . خلق کننده باشید و نامی پیدا نمائید که تابحال کسی آن را ثبت نکرده باشد.
برای تعیین اسم دامنه نباید شتاب نمایید . مقداری خلاقیت به خرج بدهید و زمان بیشتری برای آن بگذارید . نامهایی که به ذهنتان می‌رسد را یادداشت فرمایید و بعد از آن به بررسی آن ها بپردازید .

2 . دامنه های رقبایتان را ملاحظه کنید و ایده بگیرید
شما می‌توانید با کاوش در وب و بازدید دامنه های رقبایتان ایده های نیکی برای تعیین نام دامنه مطلوب بگیرید .

یک‌سری اصول کلیدی و صد اما دوچندان اضطراری در ضوابط تعیین اسم وبسایت و سهولت در به خاطر سپردن نام وب سایت برای سایر افراد و در غایت ارتقاء تماشا و رونق کسب و عمل شما موجود است که آن را به گویش بی آلایش برای شما تشریح می کنیم .

3 . گزینش اسم دامنه کوتاه حساس است
نامی که به راحتی در ذهن دیگرافراد ثبت میشود , نیازمند این است که کوتاه باشد ;
4 . تلفظ راحت اسم دامنه
به تفکر تعیین نام دامنه ای باشید که تلفظ آن ها راحت و آشکار صورت می پذیرد ; حتی نامهایی که بخاطر عدم سهولت در تلفظ از یاد ها هم تمیز گردیده اند .

5 . املای معمولی اسم دامنه
به دلیل وجود عدم توافقات بر راز نوشتار لغت ها , نیز در گویش پارسی و نیز در گویش انگلیسی , ترجیحاً در‌صورتی‌که در اسم تارنما خویش از آن به کار گیری ننماییم , خوبتر است .


متأسفانه در لهجه انگلیسی نیز با این خلل مواجه هستیم و برای سهولت و آسانی اسم وبسایت می بایست از کلماتی که در آن Th مصرف شده شده‌است یا این که به e ختم شده‌است , دوری کنیم .

در غایت میبایست از کلماتی استعمال کنیم , که نوشتن آن سهل باشد و یوزرها مبتلا خطا املایی نشوند!

6 . حتی الامکان عدم به کارگیری از خط تیره و اعداد در نام دامنه

منبع: پارسیان هاست

برچسب ها: ثبت دامنه ,

[ بازدید : 38 ]

[ سه شنبه 6 خرداد 1399 ] 17:10 ] [ پارسیان میزبان ]

[ ]

دامنه در کسب و کار اینترنتی

داشتن یک دامنه ( domain ) او‌لین قدم در شیوه ورود شما به دنیای کسب و فعالیت مجازی خواهد بود . بسط روز افزون به کار گیری از وب از طرف یوزرها و سپرده گذاری عظیم موسسات بزرگ در‌این میدان , ثبت دامنه را تبدیل به تراز ای مضاعف دارای اهمیت و حساس برای موسسات , شرکت های و افراد حقیقی وواقعی نموده است . دامین انتخابی شما بر روی بروشور , کاتالوگ و کارت ویزیت شما قرار خواهد گرفت . شما در تیزرهای تبلیغاتی خویش نشانی تارنما خویش را قرار خواهید بخشید . از روش دامنه , مخاطبان وارد سایت شما خواهند شد و با سرویس ها و محصول ها شما آشنا خواهند شد . با اعتنا به مطالب فوق بدین فیض می رسیم که ثبت دامنه مطلوب یکی‌از دست اندرکاران موفقیت شما در میدان حضور در تجارت مجازی و کسب و فعالیت خواهد بود . .

 

دامنه چیست؟


هر رایانه همراه متصل به وب یک IP Address داراست که از روش آن دیگر یوزرها میتوانند به آن متصل شوند . DNS ( Domain Name Service ) سرویسی است که وظیفه آن تبدیل این IP Adressها به اسم دامنه و بالعکس است . مسلما به خاطر نگه داشتن اسم یک دامین زیاد راحتتر از به خاطر نگه داشتن نشانی IP آن است . در حقیقت DNS یک خدمت است که نظیر دفترچه گوشی تلفن فعالیت می‌نماید و متساوی اسم های دامنه وارداتی را به صورت IP پیدا می‌کند .

بخش های مختلف دامین

هر دامنه از یکسری بخش تشکیل می شود که‌این مناطق با دات ( . ) از نیز جدا میشوند . بخش نخستین www است که ماهیت نشانی را معلوم تولید میکند . بخش دوم اسم دامنه است که به عبارتی اسم انتخابی شما میباشد , و بعداز آن دامنه مرحله بالا یا این که ( Top - Level Domain ) است که به اختصار TLD هم نامیده می شود . TDL به عبارتی پسوند دامنه است . پسوندها اشکال متمایز دارا‌هستند . پسوند های همگانی , پسوندهای کشوری , 
در حالی که دامنه سطح بالا برای عملکرد یک دامنه ضروری است ، از دامنه سطح دوم نیز کم هیجان انگیز است. که احتمالاً به همین دلیل است كه گاه از آن به عنوان دامنه "والدین" یاد می شود.

نکته جالب در مورد دامنه ها این است که می توانید تقریباً هر نامی را که می خواهید به عنوان دامنه سطح دوم خود انتخاب کنید. و مطمئنا ، شما می توانید برای دامنه سطح برتر خود با com.com بروید ، اما چه کسی "والدین" خوبی را نمی خواهد؟ گزینه هایی مانند .club ، .store ، حتی. پیتزا فقط چند روش است که می توانید بازی دامنه سطح بالایی خود را تقویت کنید.

منبع

برچسب ها: ثبت دامنه ,

[ بازدید : 31 ]

[ چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399 ] 18:25 ] [ پارسیان میزبان ]

[ ]

ثبت دامنه رایگان

واحد ثبت دامنه پارسیان میزبان برای ترویج استفاده از دامنه ir. امکان ثبت دامنه رایگان ir. را برای عموم فراهم آورده است. با استفاده از این امکان ثبت دامنه (دامین) 100% رایگان انجام می شود و هیچگونه پرداختی از سوی کاربران صورت نمی گیرد. استفاده از این سرویس مجانی برای عموم مردم آزاد است اما با توجه به تقاضای بسیار زیاد کاربران ارائه این سرویس از سوی پارسیان هاست تنها بر مبنای بخت آزمایی(Lottery) امکان پذیر است و استفاده از آن تنها به شانس و اقبال کاربر بستگی دارد.

نحوه ثبت دامنه رایگان

برای ثبت دامین رایگان Free Domain Registration) .ir) فقط کافیست در هنگام ثبت دامنه، کد ثبت دامنه رایگان که به رنگ سبز در این صفحه مشخص شده را وارد کنید، به این ترتیب دامنه (دامین) ir شما به مدت یکسال مجانی ثبت می شود! دامنه هایی که به صورت رایگان ثبت می شوند مانند سایر دامنه ها دارای تمامی امکانات مثل مدیریت مالکیت و Whois، تعیین NS و هاست (Host) دلخواه، انتقال مالکیت و سایر امکانات می باشند و هیچ تفاوتی با دامنه هایی که با پرداخت وجه ثبت می شوند ندارند.

کد تخفیف دامنه رایگان ir

کد ثبت دامنه رایگان (Free Domain) هر روز به تعداد محدودی از سوی پارسیان میزبان در همین صفحه منتشر می شود و با توجه به سهمیه روزانه در نظر گرفته شده، این کد در طول روز و در ساعات مختلف (بصورت تصادفی) تغییر می کند. شما می توانید با مراجعه به همین صفحه در ساعات مختلف از تغییر آن مطلع و نسبت به ثبت رایگان دامین خود اقدام نمایید.

در صورتی که هنگام وارد کردن کد با پیغام "کد تخفیف وارد شده پذیرفته نشد" مواجه شدید به این معناست که کاربران دیگر، حداکثر استفاده از آن را برده اند اما جای نگرانی نیست؛ شما باز هم می توانید دامنه (دامین) مورد نظرتان را رایگان ثبت نمایید فقط کافی است منتظر تغییر کد در همین صفحه باشید.

دامنه ثبت کنید و برنده باشید

علاوه بر این شما می توانید با عضویت در سایت نیز شانس برنده شدن خود را امتحان کنید. پارسیان در اوایل بامداد هر روز، یک قرعه کشی در میان اعضاء خود انجام می دهد و هدیه ما به برندگان این قرعه کشی، کد تخفیف ثبت دومین رایگان ir است. این قرعه کشی توسط سیستم و بصورت خودکار انجام می شود و نتایج آن علاوه بر اعلام در این صفحه از طریق ایمیل نیز به برندگان اعلام می شود. همچنین در صورتی که در حساب کاربری خود شماره تلفن همراه نیز وارد نموده باشید، نتیجه از طریق پیام کوتاه نیز اطلاع داده خواهد.

توجه: کاربرانی که از طریق بیش از یک شناسه کاربری اقدام نمایند چنانچه موفق به ثبت رایگان دامنه (چه از طریق اکتساب کد و چه از طریق قرعه کشی) شوند دامنه آنها مسدود و به هیچ عنوان قابل بازگشت یا مدیریت نخواهد بود.

منبع

برچسب ها: ثبت دامنه ,

[ بازدید : 32 ]

[ يکشنبه 28 ارديبهشت 1399 ] 16:40 ] [ پارسیان میزبان ]

[ ]

سرور مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟

سرور مجازی یا وی پی اس بصورت VPS مخفف عبارت Virtual Private Server به معنی سرور مجازی خصوصی است. سرور مجازی بخشی از یک سرور اختصاصی کامل است. اینکار با مجازی سازی انجام می شود. به اینصورت که یک سرور به چند بخش تقسیم میشود که مقاصد مختلف از آنها استفاده کرد. با توجه به اینکه منابع یک سرور کامل به چند بخش تقسیم می شود اغلب و در شرایط یکسان، هزینه خرید سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی پایین تر است. در این مطلب بصورت کامل در مورد سرور مجازی بحث خواهیم کرد و کاربردهای آنرا توضیح خواهیم داد. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

سرور مجازی چه کاربردهایی دارد؟

سرور مجازی کاربردهای بسیاری دارد و از آن می توان استفاده های زیادی کرد. در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است:

 • میزبانی وب سایت نسبتا پر مصرف یا تعدادی سایت با مصرف متوسط
 • استفاده از سرور مجازی برای وب سرویس ها مانند میل سرور ، دیتابیس سرور و …
 • استفاده از سرور مجازی برای کنترل یا بهبود عملکرد سیستم ها
 • استفاده از سرور مجازی به عنوان عامل ارتباط ثانویه و رمزنگاری اطلاعات
 • استفاده از خدمات سایت هایی که ایران را تحریم کرده اند. البته در صورتی که آی پی خارج از کشور باشد
 • انجام کارهایی که به اینترنت پرسرعت با ترافیک بالا نیاز دارد.
 • و ده ها مورد دیگر …

تشریح روند آماده سازی سرور مجازی

بر حسب تکنولوژی و ساختار مجازی سازی، معمولا سرورهای مجازی برگرفته از یک یا چند سرور اختصاصی هستند. در حالت معمول چند سرور مجازی برگرفته شده از یک سرور اختصاصی است. برای اینکار یعنی مجاری سازی به یک عامل (نرم افزار مجازی ساز) نیاز است. سیستم های مجازی ساز بر اساس نوع و عملکردشان بصورت رایگان یا هزینه ای برای سیستم عامل های مختلف در دسترس هستند. همچنین لازم است سرور مورد نظر تکنولوژی مجازی سازی را پشتیبانی کند. برای ایجاد سرور مجازی بصورت Local (محلی) و یا Public (عمومی) یکسری راهکارهای خاص وجود دارد. برای مثال برای هر کدام از سرورهای مجازی در سطح وب می بایست حداقل یک آی پی در نظر گرفت تا بتوان آن را در شبکه ثبت کرد. سیستم های مجازی ساز نیست بر اساس تعداد هسته های مجاز سی پی یو ، مقدار مجازم رم ، مقدار حجم هارد دیسک و … برای هر سرور مجازی بصورت اختصاصی یا اشتراکی قابل پیکربندی هستند. منظور از منابع اختصاصی یا اشتراکی این است که هر سرور حق دسترسی به منابع را بصورت کاملا اختصاصی داشته باشد یا بتواند از منابع کلی بصورت اشتراکی استفاده نماید. معمولا در حالت اشتراکی نمی توان کیفیت و کارایی بالایی را انتظار داشت. در ادامه به چند مورد از تکنولوژی های مجازی سازی و سیسم عامل های مورد پشتیبانی آن اشاره خواهیم کرد.

 • مدل مجازی سازی Virtuozzo
 • مدل مجازی سازی OpenVZ
 • مدل مجازی سازی VMware
 • مدل مجازی سازی Xen
 • مدل مجازی سازی KVM
 • و …

هر کدام از مدله های مجازی سازی یک یا چند قابلیت خاص و منحصر به فرد دارد که می توانید در مورد آنها تحقیق نمایید.

انواع سرور مجازی

سرورهای مجازی معمولا بر اساس سیستم عامل، مدل مجازی سازی و همچنین تکنولوژی آن دسته بندی می شود. در زیر به انواع دسته بندی های سرور مجازی اشاره می شود:

 • سرور مجازی لینوکس (با امکان نصب انواع سیستم عامل های توزیع لینوکس)
 • سرور مجازی ویندوز (با امکان نصب اغلب سیستم عامل های ویندوز سرور)
 • سرور مجازی اختصاصی (با منابع کاملا اختصاصی از قبیل CPU , RAM و …)
 • سرور مجازی اشتراکی (با منابع سخت افزاری اشتراکی)
 • سرور مجازی ابری (با ساختاری متفاوت به منظور بالا رفتن سطح کارایی، پایداری، امنیت و …)

دسته بندی های دیگری نیز وجود دارند که به مهمترین و پرکاربردترین ها اشاره شد.

منبع

برچسب ها: سرور مجازی , هاست ,

[ بازدید : 28 ]

[ شنبه 27 ارديبهشت 1399 ] 16:26 ] [ پارسیان میزبان ]

[ ]

راهنمای هاست وردپرس سال 2020

صرف نظر از اینکه کسب و کار شما تا به امسال چطور بوده است اما یک چیز قطعی است: به عنوان یک وب سایت ، شما می خواهید سال 2020 تا سال موفق ترین شما باشد.

هاستینگ وب شما یک "خانه" را برای سایت شما در اینترنت فراهم می کند و می تواند تعیین کند عملکرد سایت شما ، چقدر بزرگ می تواند رشد کند و ساخت و نگهداری آن چقدر آسان است.

لازم به ذکر نیست، هنگام اجرای سایت خود با سیستم مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس، انتخاب یک برنامه میزبانی مناسب بسیار مهم است.

در حالی که انواع مختلفی از خدمات میزبانی وردپرس در آنجا وجود دارد ، تعداد معدودی به اندازه میزبانی مدیریت شده کاملاً متعادل هستند. این راه حل با کنترل بسیاری از جنبه های کلیدی سایت شما ، مانند عملکرد و بهینه سازی آن ، فشار شما را به وجود می آورد.

در این راهنما ، به تمام سؤالات شما در مورد میزبانی مدیریت شده در سال 2020 پاسخ خواهم داد. در طول راه ، به شما کمک می کنم تصمیم بگیرید که آیا این نوع میزبانی انتخاب مناسبی برای شماست و خدمات مدیریت شده خود را معرفی خواهیم کرد.

زندگی خود را با هاست اختصاصی مدیریت شده ساده کنید؟ اکنون ، این قطعنامه ای است که همه ما می توانیم به عقب برگردیم.


میزبانی چیست (و چرا اهمیت دارد)؟


میزبان وب سایت شما خدماتی است که خانه آنلاین را برای وب سایت شما فراهم می کند. این سایت شما را در یک یا چند سرور ذخیره می کند ، بنابراین هر کس می تواند با استفاده از یک مرورگر (مانند Safari ، Firefox یا Chrome) به آن دسترسی پیدا کند. بدون این ، هیچ کس قادر به بازدید از سایت شما نخواهد بود مگر اینکه خودتان میزبان آن باشید (که به منابع و دانش فنی زیادی نیاز دارد).

این بدان معنی است که انتخاب شما از ارائه دهنده هاستینگ بسیار مهم است - و تصمیم شما نیز در مورد نوع برنامه ای برای خرید تصمیم گیری می شود. انتخاب ارائه دهنده مناسب میزبانی مهم است ، زیرا این امر تأثیر می گذارد:

عملکرد

ارائه دهنده شما اقدامات زیادی را برای تعیین سرعت اجرای سایت شما انجام می دهد ، که این تأثیر زیادی بر نرخ های نگهداری بازدید کننده دارد.


قابل اطمینان و امنیت

ارائه دهنده میزبانی با کیفیت از خدمات قابل اعتماد و ارائه ویژگی هایی برای تقویت امنیت سایت شما برخوردار است.


در دسترس بودن پشتیبانی

وقتی با سایت خود مشکلی ایجاد می کنید ، به شما کمک می کند تا متخصصانی داشته باشید که می توانید برای کمک به آنها کمک کنید.


مقیاس پذیری

ارائه دهنده میزبان شما باید برنامه ها و رده های متنوعی را ارائه دهد ، بنابراین می توانید با رشد سایت خود به راحتی ارتقاء دهید.


بهینه سازی خاص بستر های نرم افزاری

برخی از شرکت های میزبان وردپرس را در داخل و خارج می شناسند ، این بدان معنی است که سایت شما برای این سیستم عامل بهینه خواهد شد.
انواع مختلفی از هاستینگ در دسترس است که هر کدام نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند. به عنوان مثال ، هاست مشترک ساده ترین و ارزان ترین گزینه است اما از لحاظ ویژگی ها و مقیاس پذیری محدود است. گزینه های دیگر ، مانند میزبانی اختصاصی و سرور اختصاصی مجازی (VPS) ، جوانب مثبت و منفی خود را ارائه می دهند (که ما به زودی در مورد جزئیات بیشتری بحث خواهیم کرد).

صرف نظر از نوع ، اکثر ارائه دهندگان میزبانی چند مورد اساسی را ارائه می دهند. این شامل انواع مختلفی از سرورها ، انواع برنامه ها و گزینه های پشتیبانی می شود ، بنابراین می توانید یکی از بهترین های مورد نیاز خود را انتخاب کنید. اگر نیازهای شما حداقل باشد یا یک سایت سرور قدرتمند را اجاره کنید اگر سایت شما بزرگ و پیچیده باشد می توانید با داشتن منابع کمی برنامه ای کوچک تهیه کنید.

با این وجود شایان ذکر است که در برنامه های میزبانی معمولی ، ارائه دهندگان سرورها را حفظ می کنند اما کارهای دیگری انجام نمی دهند. شما مسئول ساخت ، نگهداری و بهینه سازی سایت خود و همچنین انجام هرگونه سفارشی سازی مورد نیاز خود هستید. میزبانی مدیریت شده ، که ما به زودی در مورد آن بحث خواهیم کرد ، اگر نمی خواهید با هاستینگ خود راحت باشید. با این حال ، ابتدا ، انواع مختلف میزبانی را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

برچسب ها: هاست ,

[ بازدید : 30 ]

[ چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399 ] 18:00 ] [ پارسیان میزبان ]

[ ]

با هاست وردپرس وبسایت حرفه ای راه اندازی کنید

برای اینکه بتوانیم وبسایتی راه بیندازیم باید کمی تحقیق کنیم و یک شرکت خوب سرویس دهنده هاست پیدا کنیم. هاست فضایی است که تمامی اطلاعات سایت ما روی آن مستقر شده و به کاربران نمایش داده می‌شود بنابراین باید ویژگی‌های استانداردی داشته باشد. اینجا لازم است درباره ویژگی‌های هاست مطلوب بیشتر بدانیم.

آپ‌تایم بودن هاست

اگر سراغ شرکت‌های هاستینگ رفته باشید درباره آپتایم بودن حتما شنیده‌اید. سرویس دهنده‌ای که در هر حال و هر زمانی قطعی نداشته باشد را آپتایم می‌گویند. اما معمولا هیچ سرویسی ۱۰۰ درصد آپتایم نیست و گاهی پیش می‌آید که دچار مشکل شود. ولی اگر این مشکل جدی بود باید خسارت وارد شده را پرداخت کند. بهتر است سرویسی تهیه کنید که این امکان را حتما داشته باشد.

پشتیبانی

امر بسیار مهمی است. اگر سرویس دهنده هاست پشتیبانی داشته باشد با خیال راحت و در هر زمانی که به مشکلی برخورد کنید می‌توانید تیکت بزنید و سریعا پاسخ خود را دریافت کرده و مشکل را حل کنید.

تهیه بک‌آپ طبق زمانبندی مشخص

واجب است  شما به عنوان وبمستر مطابق با فعالیتی که دارید طبق یک زمانبندی مشخصی، نسخه پشتیبان از سایت تهیه کنید. اما سرویس دهنده شما نیز باید این کار را انجام دهد تا در صورت بروز مشکل بتواند نسخه پشتیبان را بازگردانی کند.

قیمت مناسب

قیمت سرویسی که دریافت می‌کنیم معمولا خیلی مهم است ولی هرگز به دلیل قیمت پایین سرویسی را انتخاب نکنید که امکانات خوبی نداشته و سایت شما را با مشکل مواجه می‌کند. در ابتدای راه خود کمی هزینه کنید اما مطمئن قدم بردارید.
اخیرا برای راه‌اندازی سایت‌های وردپرسی هاست وردپرس را پیشنهاد می‌کنند اما این هاست وردپرس چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا تفاوتی با هاست معمولی دارد؟ مگر غیر این است که برای راه‌اندازی سایت وردپرسی نیاز به هاست لینوکسی داریم؟!

هاست وردپرس سرویسی لینوکسی است که روی خود وردپرس داشته و برای امکانات و اقدامات یک سایت وردپرسی آماده شده است.  در حال حاضر بهتر است هاست وردپرس را برای سایت‌های وردپرسی خود تهیه کنید و سپس به راه‌اندازی سایت خود بپردازید.

تنها در چند دقیقه سایت خود را بسازید

 

 

اگر هاست وردپرسی تهیه کردید پس تنها چند قدم لازم دارید تا بتوانید یه سایت خوب و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف راه‌اندازی کنید و به کسب درآمد از اینترنت بپردازید.
یادتان باشد که اولین قدم شما مهم‌ترین قدم است و نباید راحت از کنار آن عبور کنید.  مراحل را بار دیگر با هم مرور می‌کنیم:

 1. تهیه هاست وردپرس از مراکز معتبر هاستینگ
 2. ثبت دامنه و تنظیم آن روی هاست مورد نظر
 3. راه‌اندازی وبسایت وردپرسی
 4. کسب درآمد از سایت

تنها در ۴ مرحله به راحتی می‌توانید سایت خود را بسازید. پس همین حالا دست به کار شوید و بهترین باشید.

منبع

برچسب ها: هاست , هاست وردپرس ,

[ بازدید : 42 ]

[ سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 ] 18:03 ] [ پارسیان میزبان ]

[ ]

خرید دامنه ارزان

نکته‌ای که باید بدانید این است که یک سازمان مرکزی به‌نام ICANN وجود دارد که تمام دامنه‌های موجود در دنیا را ساماندهی می‌کند. همه دامنه‌هایی که در جهان ثبت می‌شود در این سازمان ثبت و ساماندهی می‌شود.

رجیسترار ها (Registrar) یا همان شرکت‌های ثبت کننده دامنه مجوز ثبت دامنه را از سازمان ICANN گرفته‌اند.

همه شرکت‌های رجیسترار خارجی هستند و باید پرداخت دلاری برای ثبت دامنه داشته باشیم اما به دلیل تحریم ایران، امکان پرداخت دلاری را شهروندان ایرانی ندارند.

به همین دلیل علت در ایران مردم با دامنه‌های خود را از طریق شرکت‌های هاستینگ خریداری کنند.

سایت‌ها یا شرکت‌های ایرانی که کار ثبت دامنه انجام می‌دهند رابط بین رجیسترار و شما هستند. اگر سایت‌های هاستینگ را بررسی کنید متوجه می‌شوید که دامنه‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند. یکی از علت‌های این مسئله این است که ممکن است هر شرکتی با یکی از ریجسترار ها کار کند و قیمت دامنه در رجیسترارهای مختلف متفاوت است.

قیمت خرید دامنه

این شرکت‌ها باتوجه به قیمت تمام شده دامنه و سیاست‌های قیمت‌گذاری و حاشیه سودی که برای خود در نظر می‌گیرند قیمت دامنه را مشخص می‌کنند. نبودن سازمانی که روی قیمت دامنه نظارت داشته باشد، باعث شده که تفاوت قیمت بین شرکت‌های هاستینگ مختلف وجود داشته باشد.

مواردی که در بالا گفته شد مربوط به دامنه‌های بین‌المللی است. منظور از دامنه‌های بین‌المللی همان دامنه‌های .com و .net و .org  و …. به غیر پسوند.ir  است که برای خرید دامنه باید پرداخت ارزی یا دلاری انجام بدهید. دامنه‌ با پسوند .ir که به آن‌ها دامنه ملی هم گفته می‌شود توسط ایرنیک که سازمانی دولتی است سازمان‌دهی می‌شوند.

خرید دامنه ir

مرکز ثبت دامنه‌ .ir که به آن ایرنیک گفته می‌شود با آدرس اینترنتی www.nic.ir است. برای خرید دامنه با پسوندهای .ir  یا .co.ir  یا .ac.ir یا … ابتدا باید در ایرنیک ثبت‌نام کرده و شناسه ایرنیک دریافت کنید.

شاید متوجه این مسئله شده باشید که دامنه .ir  در سایت ایرنیک قیمتش بیشتر از شرکت‌های نماینده ایرنیک است. دلیل این است که ایرنیک دامنه را به نمایندگانش بسیار ارزان‌تر از سایت خودش می‌دهد و با این توضیحات نمایندگان ایرنیک یا همان شرکت‌های هاستینگ می‌توانند دامنه را از خود ایرنیک ارزان‌تر بدهند.

 در حال حاضر یکی از پایین‌ترین قیمت‌های دامنه را در ایران پارسیان هاست (پرشین هاست قدیم) ارائه می‌دهد.

 دامنه ارزان را از چه سایتی خریداری کنیم

شما باید در حین خرید دامنه از سایت‌های اینترنتی حتما بررسی کنید که آن سایت اینماد داشته باشد. همچنین شما می‌توانید از طریق خود سایت enamad اقدام به بررسی نماد الکترونیک سایت مربوطه داشته باشید. پس در حین خرید دامنه از سایت‌های مختلف حتما enamad  آن‌ها را چک کنید.

نکته مهم دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که شرکت هرچه معتبرتر و شناخته‌شده‌تر باشد بهتر است.

مسئله مهم بعدی این است که باید توجه کنید که شرکت یا سایت ثبت‌کننده دامنه باید به‌نام شما دامنه را ثبت کند. شرط مهم دیگر برای بررسی این است که هر زمان که شما نیاز داشتید دامنه را به شرکت دیگری منتقل کنید، کد انتقال دامنه را براحتی به شما بدهند تا شما بتوانید دامنه را به شرکت‌های دیگر منتقل کنید.

اگر شرکتی این موارد را داشت و توسط اینماد یا ستاد ساماندهی و ... تأیید شده بود و دامنه را ارزان ارائه می‌کرد، بدون شک دامنه را از آن‌ها خریداری کنید.

منبع: زومیت

برچسب ها: ثبت دامنه ,

[ بازدید : 31 ]

[ دوشنبه 22 ارديبهشت 1399 ] 17:56 ] [ پارسیان میزبان ]

[ ]

نحوه خرید نام دامنه - یک راهنمای ساده

هر وب سایت به یک آدرس جذاب نیاز دارد. و برای به دست آوردن یک آدرس جذاب، شما باید بدانید که چگونه یک نام دامنه بخرید.

خوشبختانه ، ثبت دامنه امروزه کار بسیار راحتی است. همچنین این اولین گامی است که می توانید برای راه اندازی وبلاگ یا ایجاد یک وب سایت بردارید.

مراحل آسان برای خرید نام دامنه عبارتند از:

   1. یک ثبت دامنه قابل اعتماد (مانند پارسیان هاست) انتخاب کنید.
   2. یک ابزار جستجوگر در دسترس بودن دامنه پیدا کنید.
   3. جستجوی نام دامنه را انجام دهید.
   4. بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید.
   5. سفارش خود را نهایی کنید و ثبت دامنه را تکمیل کنید.
   6. مالکیت دامنه جدید خود را تأیید کنید.

در زیر ، ما هر مرحله را با روشی عمیق تر مرور خواهیم کرد و چند نکته و ترفند برای ارائه سهولت در کل روند ارائه خواهیم داد.

پیشنهاد زمان محدود برای میزبانی وب. تخفیف های تا 90٪ تخفیف را بررسی کنید

10 بهترین نکته قبل از خرید نام دامنه

1. قبل از خرید نام دامنه ، بررسی های مناسب را در نظر بگیرید. از این گذشته ، نام وب سایت شما از اولین مواردی است که بازدید کنندگان مشاهده می کنند. در اینجا چند نکته مهم برای یادآوری وجود دارد:

2. تحقیق خود را انجام دهید. مهم است که طاقچه خود را مطالعه کنید و بدانید که متوسط ​​کاربر چه می خواهد. با آگاهی از معروف ترین کلمات کلیدی و اصطلاحات جستجو ، به شما امکان می دهد نام دامنه ای پیدا کنید که مناسب ترین گزینه برای ارائه پروژه شما باشد.
3. آن را جذاب و آسان به خاطر بسپار. به دنبال چیزی نباشید که به طرز پوچی طولانی و دشوار باشد. نام دامنه جذاب و کوتاه باعث می شود تا بازدیدکنندگان نام وب سایت شما را به خاطر بسپارند.
4. در صورت امکان با .com بروید. در حال حاضر ، .com به عنوان محبوب ترین پسوند نام دامنه موضع محکم می گیرد. بنابراین ، هنگام خرید نام دامنه اولویت خوبی است ، زیرا اکثر کاربران وب به راحتی آن را تشخیص می دهند.
5. نقض علامت تجاری را بررسی کنید. برای جلوگیری از هرگونه مشکل حقوقی ، بهتر است دامنه ای مشابه مارک های مشهور و معتبر ثبت نکنید. می توانید از ابزارهای مختلف آنلاین برای جستجوی اطلاعات مربوط به علائم تجاری و جلوگیری از چنین موقعیت هایی استفاده کنید.
6. از اعداد و نبض ها خودداری کنید. در حالی که اعداد و نشانها به شما امکان ایجاد نامهای دامنه بیشتر را می دهند ، بعضی اوقات آنها می توانند صدمات بیشتری نسبت به خوبی داشته باشند. به عنوان مثال ، افراد می توانند عدد صفر (0) را با حرف (o) یا عدد (2) برای یک کلمه (دو) اشتباه دهند. از این رو ممکن است حذف اعداد و نقاط خواب ایده خوبی باشد.
7. به دنبال گزینه های نزدیک باشید. اگر قبلاً نام دامنه را در ذهن دارید ، به تغییرات احتمالی غلط فکر کنید تا مطمئن شوید که تمام ترافیک بالقوه به شما می رسد. یک مثال عالی می تواند amzon.com باشد که وب سایت اصلی آمازون یا fb.com شما را مستقیماً به فیس بوک منتقل می کند.
8. درباره سیستم عامل های رسانه های اجتماعی تحقیق کنید. هنگامی که پیش نویس تقریبی از نام دامنه خود دارید ، آن را در سیستم عامل های معروف رسانه های اجتماعی مانند Twitter ، YouTube ، Instagram یا Facebook جستجو کنید. حتی اگر در ابتدا قصد انجام کاری با آنها را ندارید ، رزرو صفحه برای پروژه شما این اطمینان را می دهد که توسط شخص دیگری گرفته نشده است.
9. ضد آینده فکر کنید. وب سایت ها و دامنه ها یک سرمایه گذاری بلند مدت است. از این رو ، چرخاندن نام پیرامون اصلی ترین چیز در این لحظه ممکن است بهترین روش در درازمدت نباشد. پس نترسید بیرون از صندوق فکر کنید!
 10. در مورد ایده های خود بحث کنید. اگر احساس می کنید انتخاب نام مناسب برای وب سایت شما سخت ترین انتخاب زندگی شماست ، شاید به کمک شما نیاز داشته باشید. ایده های خود را به دوستان ، خانواده ، همکاران ارائه دهید. چه کسی می داند ، ممکن است آن نکات طلایی را که به دنبال آن هستید، به شما ارائه دهند.

منبع

برچسب ها: ثبت دامنه ,

[ بازدید : 32 ]

[ يکشنبه 21 ارديبهشت 1399 ] 16:58 ] [ پارسیان میزبان ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]